Oprogramowanie ERP dla firm Warszawa

 

W większości przedsiębiorstwach praca poszczególnych działów opiera się na osobnych programach, niepołączonych ze sobą w żaden sposób. Zespół sprzedaży korzysta z innego oprogramowania niż dział obsługi klienta, a magazyn jest obsługiwany przez inny program niż proces produkcji. Informacje z każdego obszaru są gromadzone w osobnych bazach danych, co przyczynia się do nieefektywnego zarządzania.

Problemy występujące w organizacji bez zintegrowanego systemu informatycznego:

  • brak jednolitych danych,
  • utrudniona współpraca międzydziałowa,
  • częste występowanie błędów,
  • brak automatyzacji powtarzalnych procesów,
  • rzadkie synchronizacje danych – praca w oparciu o nieaktualne dane,
  • konieczność obsługi przepływu danych i informacji pomiędzy poszczególnymi programami.

System ERP (ang. Enterprise Resource Planning) jest oprogramowaniem do zarządzania przedsiębiorstwem, a dosłownie do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Działa w oparciu o jedną bazę danych, w której są gromadzone i przetwarzane dane i informacje ze wszystkich obszarów działalności przedsiębiorstwa – np. obsługa klienta i sprzedaż, produkcja, logistyka i magazyny, finanse i księgowość itd.

Oprogramowanie obejmuje również funkcjonalności, które pozwalają na obsłużenie wszystkich tych obszarów. Oznacza to, że zarówno handlowcy, pracownicy działu księgowości, jak i magazynu korzystają z tego samego oprogramowania – choć oczywiście mają różne poziomy dostępów. Jednak dzięki temu, że wszystkie dane są przechowywane w jednym miejscu, wszyscy pracownicy mają dostęp do zintegrowanych i aktualnych danych.

W organizacji następuje płynny przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi działami, a wiele procesów jest wykonywanych automatycznie przez oprogramowanie.

Współczesne systemy ERP dostarczają zaawansowane funkcje, związane z technologią uczenia maszynowego czy analityki biznesowej. Wywodzą się jednak z powstałych po II wojnie światowej systemów MPR – planowanie zapotrzebowania materiałowego. To oprogramowanie przeznaczone do obsługi produkcji. Obejmuje funkcjonalności w zakresie struktury wyrobu, stanów zapasów magazynowych, a także bieżących procesów związanych z obsługą zamówień oraz planu produkcji. W fazie dynamicznego rozwoju warto myśleć o przyszłej strukturze przedsiębiorstwa i zadbać o zintegrowany system informatyczny. Wdrażając system ERP, wspomagasz swoją firmę w jej rozwoju. Narzędzie pozwoli na zarządzanie całością przedsiębiorstwa. Wraz z jego rozwojem może być rozwijane oprogramowanie ERP i dopasowywane do pojawiających się potrzeb.

1. Kontakt i omówienie zapytania

 

Skontaktuj się z nami i przekaż nam czego poszukujesz. Im więcej informacji uzyskamy na tym etapie tym szybciej przedstawimy naszą ofertę.

2. Przedstawiamy ofertę

 

Po przeanalizowaniu Twoich potrzeb, przedstawimy najlepiej dopasowaną ofertę. Może zaproponujemy Tobie rozwiązania których nie brałeś jeszcze pod uwagę!

3. Realizujemy zlecenie

 

Realizujemy dla Ciebie zlecenie. Po jego zakończeniu zapytamy czy jesteś zadowolony. Na koniec poprosimy abyś nas polecił innym!